Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Karta Nauczyciela
Mapa strony
Mapa strony
karta nauczyciela / prawo ośiwatowe

Karta nauczyciela

Prawo oświatowe

A A A separator Poleć znajomemu    Wydrukuj separator   Strona główna  separator
Kuratoria Oświaty
Kuratoria Oświaty


Karta nauczyciela

Stan prawny: październik 2018r.
Tekst jednolity karty nauczyciela
Pytania prawne (1):
Większe okno
KomentarzGość
2017-06-27 13:22:44
Odpowiedzi: 1
Czy jeżeli pracownik wybierze urlop od 01.09.-23.06 (koniec roku szkolnego) to otrzymuje normalne wynagrodzenie za okres wakacji? Proszę też o podstawę prawną.
Odpowiedzi (1):
Gość
2017-07-03 10:33:28
Tak. Art. 73 pkt. 5 Karty Nauczyciela. Jest to normalny okres składkowy wliczany do czasu pracy. Jednakże proszę pamiętać, że dodatkowe świadczenia naliczane są według dochodów i tak na prawdę nie ma w takim przypadku znaczenia czy weźmie się urlop na poratowanie do 23 czerwca, czy do 31 sierpnia. Finansowo wychodzi się na to samo ;)
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
Czy jesteś człowiekiem
 
 
Do góry
kuratorium pomorskie kuratorium zachodniopomorskie kuratorium warmińsko-mazurskie kuratorium podlaskie kuratorium mazowieckie kuratorium kujawsko-pomorskie kuratorium wielkopolskie kuratorium lubuskie kuratorium lubelskie kuratorium łódzkie kuratorium dolnośląskie kuratorium opolskie kuratorium śląskie kuratorium świętokrzyskie kuratorium podkarpackie kuratorium małopolskie